Mając ponad 3,5 promila spowodowała kolizję i uciekła z miejsca zdarzenia

37 – letnia kierująca Mazdą znajdując się w stanie nietrzeźwości doprowadziła do kolizji drogowej i odjechała chcąc uniknąć odpowiedzialności. Sprawczynię kolizji ujął pokrzywdzony i uniemożliwił jej dalszą jazdę. Wynik wykazał 3,6 promila alkoholu w jej organizmie. Grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło 1 czerwca w miejscowości Tarło Kolonia na drodze W 821. Kierująca Mazdą kobieta zjechała na lewy pas ruchu gdzie zderzyła się z wyprzedzającym ją Mercedesem. Następnie 37-latka nie zatrzymała się, lecz gwałtownie przyspieszyła i odjechała w kierunku Niedźwiady.

Pokrzywdzony kierowca ruszył za sprawczynią i gdy zatrzymała pojazd, uniemożliwił jej dalszą jazdę odbierając kluczyki. Na miejsce zostali wezwani policjanci, którzy przeprowadzili badanie stanu trzeźwości. Wynik wykazał 3,6 promila alkoholu w organizmie.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 37-latce grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna, zakaz prowadzenia pojazdów oraz obowiązek wpłaty co najmniej 5 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej. Kobieta poniesie również odpowiedzialność za spowodowanie kolizji drogowej oraz będzie musiała pokryć koszty naprawy pojazdu Mercedes.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozsądek i odpowiedzialność. Kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenia dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.

źródło: Policja Lubartów